منو

آیا بلافاصله پس از ظهور امام زمان (عجل الله )قیامت برپا خواهد شد؟

این باور صحیح نیست به دلایل و شواهد زیر:

آیاتی در قرآن دلالت دارند که حکومت روی زمین به دست مستضعفین و مومنین و صالحین تشکیل و اداره می شود و هدف اصلی از  خلقت که ایجاد عبودیت خالص در سطح کل جامعه است تحقق پیدا می کند و در راس حکومت ولی عصر (علیه السلام)قرار دارند و خداوند  در ایه 5 سوره قصص میفرماید:« و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین»

همچنین روایات بسیاری درباره تشکیل حکومت عدل الهی جهانی توسط حضرت مهدی (علیه السلام) از ائمه اطهار (علیه السلام) رسیده است که همه حکایت از این دارد که تاریخ با ظهور حضرت تازه شروع و آغاز میشود نه به پایان برسد و شاید برخی ظهور را با قیامت خلط کرده باشند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در حدیثی می فرمایند:خداوند فرموده است: امام مهدی (علیه السلام) را با لشگریان خود یاری میکنم  وبا فرشتگانم به او مدد میرسانم تا آنکه  دعوتم را آشکار کند و مردمان را بر توحید  و خداپرستی گرد آورد. سپس حکومتش را تداوم بخشم و روزگار را در اختیار اولیای خود قرار دهد تا روز قیامت فرارسد.

بنابراین با ظهور امام زمان (علیه السلام)نه تنها دنبا به پایان نرسیده بلکه شروع حکومت عدل جهانی است که خداوند وعده آن را به مردم داده است.

منبع : کانال مباهله قرن21